YHA: Yaşar Nuri Öztürk’ün “İmam-ı Azam”ı Çıktı

_mami_azam_ya_ar_nur___zt_rk_k_tabi.jpg
     Kitabın arka kapağında, 1400 yıllık bir oyun deşifre edilmiş ve müthiş bir bağlantı kurulmuş:
     Kilise babaları, Hz. Muhammed`e ilk günden beri deccal (antichrist) gözüyle bakmışlar, onu zındık, dinini de zındıklık olarak damgalamışlardır. Batı`nın en büyük şairlerinden biri sayılan İtalyan Dante, ünlü eseri İlahi Komedya`da, Hz. Muhammed`i, cehennemin en alt tabakalarında azap gören zındıklar arasında gösterir. Ünlü fizikçi Newton`a göre, Muhammed kelimesinin ebced hesabıyla rakam değeri 666`dır ve bu rakam, deccal kelimesinin rakamsal tutarının aynıdır.
     Öte yandan, İslam`ı, hortlattığı Cahiliye şirk şuuraltıyla yozlaştıran Emeviler, İmamı Azam`a yönelttikleri ithamlar arasına `deccal` ithamını da koydular. Bu ithamı öne çıkarırken yandaşları ulemayı kullandılar. Batılılar ve onlarla işbirliği yapan “müslüman” yaftalı hainler de Hz. Peygamber`in kader savaşı Bedir`e benzeyen savaşlarıyla Kelimei Şehadet`in esir edilmesini engelleyen Gazi Mustafa Kemal`e deccal dediler. Bugün, bu üç deccal ithamının üç temsilcisi, adeta bir teslis sistemiyle bir araya gelmiş, `deccallerin ilki` saydıkları Hz. Muhammed`le sonuncusu saydıkları Mustafa Kemal`e savaş açmışlardır.
     Tarihin diyalektiği `Hz. Muhammed-İmamı Azam-Mustafa Kemal üçlüsü`nden, zulme karşı bir birlik çıkarmıştı. Kelimei Şehadet düşmanlarıyla `müslüman` kimlikli hainler bu birliği, emperyalizme destek veren bir teslise dönüştürdüler.
     Bugünkü İslam dünyasının ve Türkiye`nin kaderi bu teslisin yarattığı savaş mihverinde belirleniyor. Ya Kelimei Şehadet Düşmanlarının emperyalist teslisi kazanacak yahut da Hazret-i Muhammed-İmamı Azam-Mustafa Kemal üçlüsünün antiemperyalist birliği. (Arka Kapaktan)
Reklamlar

6 Yanıt

 1. kitaptan almak istiyorum yardımlarınızı bekliyrum ulaşamadım kitabınıza

  YATAĞANBABA’NIN CEVABI: YUNUS BEY,

  Ben Denizli’de yaşıyorum, eğer ki istediğiniz kitap Yaşar Nuri Öztürk’ün “İmam-ı Azam” kitabıysa daha ben de almadım, bildiğim kadarıyla kitap 20 TL, Denizli dışındaysanız 3 TL de PTT Kargo parası tutar, istiyorsanız Denizli’deki bir kitapçıdan alıp göndereyim…

  Eğer benim kitaplarımdan biriyse, hangisi olduğunu ve kaç tane istediğinizi belirtin lütfen, Denizli’den selam ve sevgiler.

 2. ben de imam azam kitabını almak ıstıyorummm nerden alacılmıyorummm cv beklıyomm gazıantepte oturuyorumm selalmlar

  YATAĞANBABA’NIN CEVABI:

  Adem Bey,

  Kitabın Anadolu’ya dağıtım daha tam yapılmadı, kitap şu an Denizli’deki kitapçılarda da yok. Yapacağınız iş, Gaziantep’teki kitapçılara sormak, onlar bir biçimde kitabı Gaziantep’e getirirler… Denizli’den selam ve sevgiler…

 3. İmam Azam Ebu Hanife ile ilgili çok ciddi ve objektif araştırmayı ilk önce Yaşar Nuri Hoca yapmadı. Böyle bir araştırmayı eşsiz bir şekilde Mustafa islamoğlu yapmış bulunmaktadır. “İmamlar ve Sultanlar – Ebu Hanife’nin hayatı” adlı eseri okuyucuların bulmasını ve okumasını tavsiye ederim. Mustafa İslamoğlu, Yaşar Hocanın yıllar önce Star TV de programında konuk konuşmacıydı, o diyalog çok hoştu. Yaşar Hoca bile Mustafa Hocanın tek kelimesini bölmeden saygıyla dinlemiştir.

 4. Yaşar Nuri Öztürk hocamın daha sık ekranlara çıkıp hem insanımızı ve hemde kendisini din alimi zannedenleri aydınlatması gerek diye düşünüyorum.

 5. ben sayin hocamizin son cikan kitabi , imami azam ebu hanife kitabinin fiyatini ögrenmek istiyorum yardimci olursaniz memnun olurum simdiden tesekkür ederim

  Sema Hanım,

  Kitabın etiket fiyatı 20 TL…

 6. sayın yaşar nuri hocam çooook özledik ekranları şu yobazlardan kurtar seni görmek dinlemek istiyoruz sana ihtiyacımız var dön artık ekranlara kucak dolusu saygı ve sevgiler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: